Špeciálna KV SKCHJ Sielnica 18.06.2017

 

Na našu špeciálnu klubovú výstavu so zadávaním čakateľstva na klubového šampióna krásy sa prihlásilo 107 jedincov, na posudzovanie ich nastúpilo 100. Konštatujem, že podľa môjho názoru bola úroveň vystavovaných psov na veľmi slušnej úrovni, porovnateľnej s vyspelým zahraničím. Štandardne vysoká bola úroveň jazvečíkov krátko a dlhosrstých normálneho rázu a všetkých miniatúr. Veľmi dobre vyzerala aj úroveň hrubosrstých jazvečíkov normálneho rázu, kde bol viditeľný evidentný pokrok v zlepšovaní exteriéru a skutočne až na pár výnimiek psy boli slušne pripravené na výstavu.

Naopak prvý raz som sa na klubovej výstave jazvečíkov s dvomi jedincami jazvečíka hrubosrstého normálneho rázu s veľmi krátkym osrstením bez podsady a bez znakov hrubosrstých. Z môjho pohľadu by som privítal menej psov v kruhu pre rozhodcu, lebo si myslím, že na klubovej výstave by mal majiteľ dostať plnohodnotný posudok svojho jazvečíka aj s prípadným ďalším komentárom rozhodcu a na to teraz nebol dostatočný časový priestor. V záverečnom kruhu sme mali zastúpené všetky plemená jazvečíkov a bol to skutočne veľmi pekný pohľad.

Špeciálnu klubovú výstavu nakoniec vyhral dlhosrstý trpaslík, na druhom mieste skončila krátkosrstá sučka a tretí bol hrubosrstý pes. V celkovom poradí výstavy v Sielnici zabodovala na druhom mieste krátkosrstá sučka majiteľa Karola Čermáka. Kompletné výsledky výstavy sú v priloženom súbore.

P.S. Rád by som mal spätnú odozvu, či pokračovať v zadávaní titulu klubový šampión a privítal by som viac názorov od vystavovateľov resp. korony, kľudne aj negatívnych.

Jazvečíkom zdar!

[button link=“http://www.jazvecik.sk/wp-content/uploads/2017/06/Vysledky-SVJ-18062017-Sielnica.pdf“ color=“green“] Výsledky[/button]