Klubová výstava jazvečíkov SKCHJ, 23.8.2014, Malacky

Tohtoročná klubová výstava jazvečíkov sa prvýkrát konala na Záhorí, najzápadnejšom kúte Slovenska, v Malackom krásnom mestskom parku, ako súčasť slávnostného Poľovnického dňa, spolu s dalšími zaujímavými akciami. Chcem poďakovať miestnym členom nášho klubu, pod vedením Ivana Osleja, že pripravili výborné zázemie našej výstavy, ktoré neobnášalo len prípravu miesta výstavy a kruhu, ale pripravili aj výborný guláš, ktorý bol pre všetkých vystavovateľov zdarma. Tak isto chcem poďakovať sponzorom výstavy – firmám Pharmacopola a Toyota PPC Team, ktoré prispeli nielen cenami pre záverečné súťaže, ale aj darčekmi pre každého vystavovateľa. Tento rok sme zmenili dodávateľa pohárov pre záverečky a som rád, že zmena bola prijatá pozitívne.
.
Po dlhšom čase sa klubová výstava konala samostatne, bez napojenia na „veľkú“ výstavu (v poslednom čase bola organizovaná pri 2xCACIB Bratislava) a tak sme so zvedavosťou očakávali, aká bude odozva. Na prekvapenie sa prihlásil v posledných rokoch rekordný počet jazvečíkov, čo je obzvlášť potešujúce.
.
Úlohy posudzovania sa zhostil pán Peter Psotný, bývalý dlhoročný hlavný poradca chovu, ktorý posudzoval po dlhšej prestávke, spôsobenej zdravotným stavom a dokázal, že sa vôbec nezmenil a posudzoval tak, ako sme u neho boli stále zvyknutí, presne, prísne, korektne a zároveň citlivo. Aj jeho zásluhou mala tohtoročná výstava vysokú úroveň.
Počasie bolo počas výstavy výborné, nebolo ani horúco, ani chladno, pokazilo sa „len“ počas záverečných súťaží, ale myslím, že štastným výhercom dážď až tak neprekážal.
.
Tituly klubových víťzov sa rozdelili skoro rovnakým dielom medzi slovenských a českých vystavovateľov, celkovým víťazom sa stala hladkosrstá štandardná jazvečíčka Peggy Fino Bohemia, majiteľky Márie Filípkovej.
Všetkým víťazom ešte raz blahoželáme.
.
VÝSLEDKY súbor Excel, obsiahla FOTOGALÉRIA
.
.
autor textu: Vladimír Piskay, hlavný poradca chovu
.
autori fotografií: Katka Kollárová a Martin Balkovský