Databáza chovných jedincov spustená

.

Vážení členovia klubu,
.
Po dlhodobej príprave spúšťame na klubových stránkach SKCHJ Databázu chovných jedincov.
.
Táto databáza prináša všetky dostupné informácie o jednotlivých chovných psoch a sukách, absolvované skúšky a výstavy s posudkami, známky zo sledovaných disciplín, kontakty na majiteľa, či chovateľa daného jedinca. Postupne budú dopĺňaní aj predkovia chovných jedincov v troch generáciách.
.
Napriek našej snahe nie sú údaje u väčšiny jedincov úplne kompletné, pretože v chovných kartách, hlavne starších, sa nenachádzajú. Chýbajú hlavne posudky z výstav, tabuľky zo skúšok, nie sú tam aktivity, ktoré daný jedinec absolvoval po uchovneni, kontakty na majiteľa – mobil a mailová adresa a pod.
.
Fotografie boli skenované z chovných kariet a nie všetky sú v požadovanej kvalite, či už technicky, alebo samotný chovný jedinec na fotke je v zlom postoji.
.
Preto prosím majiteľov chovných jedincov, aby si prekontrolovali chovné karty v databáze a všetky doplnky, zmeny, nové údaje, pripadne nové fotky (vo formáte JPG) zaslali na mailovú adresu vladopiskay@gmail.com. Najlepšie s obojstrannou kópiou PP. Všetky tieto údaje budú následne doplnené a aktualizované.
.
Do databázy sú zaradené chovné jedince, ktoré majú stanovený profil DNA a priebežne sa tam budú dopĺňať novouchovnené psy a suky.
.
MVDr. Vladimír Piskay
Hl. poradca chovu

[button link=“http://databazy.jazvecik.sk“ type=“big“ color=“green“ newwindow=“yes“] Vstúpiť do databázy[/button]